| Product |
EKKO EH15T Moving Mast Walkie Reach Truck 3300lbs. Cap., 138" Height
|
|---|---|
| Add To Cart | |
| Availability | Typically ships in 3-5 days |
| Price | $15,299.15 |
| Model | EH15T |
| Driving Motor | AC 24V/2.5kw |
| Battery voltage | 24V/270AH |
| Overall width (in) | 41 |
| Turning radius (in) | 67 |
| Steering Motor | 24/0.2kw |
| Service Weight (lbs) | 4200 |
| Overall length (in) | 111.6 |
| Load capacity (lbs) | 3300 |
| Lifting height (in) | 138 |
| Lift | Electric |
| Fork adjust width (in) | 8.7-28 |
| Charger | 24V/40A |
| Lowered mast height (in) | 93.3 |
| Drive | Electric |
| Lifting Motor | 24V/3kw |
| Reach Distance (in) | 19.7 |
| Fork size, Thick/Width/Length (in) | 1.4/4/45.2 |
| Load center distance (in) | 24 |
| Remove |