| Product |
EKKO EA15D Semi-Electric Straddle Stacker 3300lbs. Cap., 138" Height
|
|---|---|
| Add To Cart | |
| Availability | Typically ships in 3-5 days |
| Price | $3,229.15 |
| Model | EA15D |
| Single fork width (in) | 4 |
| Turning radius (in) | 52.6 |
| Fork length (in) | 45.3 |
| Overall length (in) | 70 |
| Fixed leg width, single (in) | 3.94 |
| Extended mast height (in) | 154 |
| Overall width max (in) | 61 |
| Charger (V/A) | 12V/15A |
| Battery voltage (V/Ah) | 12V/120Ah |
| Lift Motor (V/W) | DC 12V/1500W |
| Load capacity (lb) | 3300 |
| Lowered mast height (in) | 92 |
| Lowered fork height (in) | 2.35 |
| Overall fork width (in) | 8-32.7 |
| Adjustable legs (in) | 44.5-59.1 |
| Service Weight (lb) | 1450 |
| Fixed leg length (in) | 36.5 |
| Lifting height Max. (in) | 138 |
| Load center distance (in) | 24 |
| Remove |